Dropshipping ile Nasıl Para Kazanılır?

Dropshipping ile para kazanmak son zamanların en popüler sektörlerinden birisi olarak ortaya çıkmıştır. Anlamı Türkçe de ‘’Stoksuz Satış’’ olmak üzere biçimlenmiş bir haldedir. İnsanlar stoksuz bir şekilde satış yapmanın ve fazla zorluğunun bulunmaması nedeniyle bu alanı seçerek daha kolay portföylerden ilerlemeler yapıyorlar. Her işte olduğu gibi bu alanında oldukça fazla zor yanları elbet bulunmakta lakin kazanabildiğiniz taktirde çok yüksek siparişler alarak kazancınızı aylık dörtlü hatta beşli sayılara çıkartabilirsiniz.dropshipping para kazanma, dropshipping ile para kazanma yolları, dropshipping ile ne kadar para kazanılır

Dropshipping’in arka planında birçok hareketlenmeler mevcut. Tüketiciler yani alıcılar herhangi bir Alışveriş yapma sitesine girdiklerinde onları memnun edebilecek ürünlere denk geldiklerinde satın almak isteyebiliyorlar. İşte bu kısımda siz kendi malzemeniz olmadığı için malzemenin bulunduğu tedarikçi firmayla iletişime geçip aracı bir şekilde satış yapıyorsunuz. Bütün olay tamamen bundan ibarettir. Üstelik yalnızca Türkiye pazarında değil diğer ülkelerin tamamında da bu işi yaparak yüksek miktarlarda paralar kazanabilirsiniz.

Dropshipping ile uğraşmak basit gibi gözükse de bazen sorunlar olabiliyor. Bunlar çoğu zaman kargo, satıcıda yaşanan mal sıkıntısı ve sipariş paketlenmesi olabilmekte. Ek olarak herhangi bir depo yeriniz bulunmadığı için malları kontrol etmekte sıkıntı yaşayarak envanter yönetimi yapmanız sürekli olarak gecikmelere neden olacaktır.

Dropshipping Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Dropshipping yaparken öncelikle satacağımız malı tedarik edeceğimiz firmaya çok özen göstermeliyiz. İlk önce sağlam bir anlaşma yapmalı hatta depo ve stok yönetimini de onlarla anlaşarak işimizi garantiye almalıyız. Ürünleri satarken müşteriler ile siz iletişim kuracağınız için sattığınız ürünler hakkında teknik bilgiye sahip olmanızda oldukça önemlidir. Yani ürünü hem tedarik ederken hem de satarken yeterli bilgiye sahip olmanız deneyiminizi ve yaptığınız işin kalitesini sürekli olarak artıracak şeyler arasında bulunuyor.

Ürününüzü sattıktan sonra Yabancı bir E-ticaret sitesi ile çalışmaktaysanız kesinlikle uygun banka koşullarını oluşturmayı unutmayınız. Örneğin Payooner, PayPal ile çalışmanız size daha hızlı bir hizmet sağlar.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir