Dövme Sildirme Yöntemi

Dövme insanlık tarihi boyunca bazı simgelerin ya da kişinin onu devamlı hatırlamak istemesi, kendine özgü bir figür olduğu düşüncesi ile dövme hep tercih edilmiştir. Kısacası vücut boyama tekniğine dövme denir. Kalıcı olduğu için pek çok insan dövme yaptırmak istemez. İlerde pişman olduğunda dövme sildirme yöntemlerine başvuracağı için hiç yaptırmamayı tercih eder. Çünkü yapılan kalıcı dövmeyi çıkarmak o kadar da kolay değildir. Bunun yanı sıra bu işlem için bazı dövme sildirme yöntemleri vardır. Bunun başında bir takım kimyasal peeling uygulaması gelir.dövme nasıl silinir, dövme sildirme yöntemleri, dövme sildirme işlemi

Dövme Sildirme

Yapılan araştırmalara göre en etkili dövme sildirme yöntemleri arasında il gelen şey TCA peeling olduğu bilinmektedir. TCA peeling oldukça güçlü bir asittir ve seyreltilerek kullanılması daha uygun olur. Kullanmadan önce nasıl uygulanacağını araştırarak tüm kullanım bilgilerini de okuduktan sonra doğru bir şekilde uygulama sonrasında etkili bir sonuç almanızı sağlar. Tüm peelingler arasında en etkili ve en güçlüsü TCA yöntemi olarak bilinir.

Dövme Silme Kremi Nedir?

Dövme silme kremi içinde bulunan kimyasal maddelerin cilt altında olan dövme mürekkebini yumuşatır ve cilt tarafından deri üstüne atılmasını sağlar. Alerjik reaksiyon yapmaz ve cildi kesinlikle tahriş etmemektedir. Sadece deri altındaki mürekkebi yumuşatıp ciltten atar. Yumuşatma süresi dâhil dövmeler krem ile 17 – 18 gün arasında silinmiş olur. Kaliteli dövmelerin tamamının silinmesi ise 20 –  22 güne kadar çıkabilir.

Lazer İle Dövme Sildirme

Bu yöntem genel olarak bilinen dövme çıkarma işlemidir. Ama bu sildirme yönteminin de kendine göre avantajları ya da dezavantajları vardır. Örneğin lazer ile bütün renkler kolay çıkmayabilir. Kolay çıkan renkler siyah ve mavinin koyu tonlarıdır. Diğer renkler sarı kırmızı yeşil gibi daha belli ve farklı tonları çıkarma işlemi aşırı zordur. Lazer bir ışın topluluğundan oluşur. Çıkarılması gereken dövmeye bu ışın gönderilir ve ışınlar tarafından hücreye dolan renkleri parçalar. Böylece o bölgedeki hücreler de ölmeye başlar. Dövme ise silikleşmeye yakınlaşır. Bu yöntem dövmenin kalitesine, rengine ve büyüklüğüne göre değişir.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir