Diyet Ve Yağ Aldırma İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Fazla kilolar vücudumuzun değişik bölgelerinde fazlalıklara ve çirkin bir görünüme neden olurlar. Gerek yemek yeme alışkanlıkları ve gerek genetik faktörler neticesinde kilo sorunları ile karşılaşılabiliyor. Kilo sorunlarının meydana getirdiği etkilerin giderilmesinde bireyler diyet yapmayı tercih etseler de diyet ile kilo vermenin bazı dezavantajları bulunuyor. Bunlar:

 – Diyet yaparak kilo vermenin bünyelere zarar verebilmesi. Özellikle hızlı diyetlerde vücudun yağ/kas oranın bozulması.yağ aldırma, diyet yapma, kilo sorunu için diyet yapımı

 – Standart diyetlerle özellikle yüksek kilolu kişilerin normal kilolara dönmesinin çok uzun süreler alması.

 – Hızlı diyetlerle verilen kiloların aynı hızla geri alınabiliyor olması.

 Nasıl Kilo Vermeliyim?

 Doğru bir kilo verme yöntemi için yapılması gereken ilk iş alanında uzman bir diyetisyen gözetiminde kilo verme sürecini yürütmenizdir. Uzman diyetisyenler; sizin bünyenize göre ideal kilonuzu hesaplayarak kaç kilo vermeniz gerektiğini tespit ederler. Sonrasında da kilo fazlalığınıza göre nasıl bir diyet uygulamanız gerektiğini size anlatırlar.

 Diyet sonucunda hedeflediğiniz kilo seviyesine inseniz dahi önceden vücudunuzda oluşan fazlalıkların bıraktığı izler vücudunuzda estetik olumsuzluklar meydana getirebilirler. Örnek vermek gerekirse göbek bölgesinden verilen kilolarda sonra karın ve göbek bölgesinde sarkmalar meydana gelebilir. Bu nedenle karın germe alanında estetik bir işlem yaptırmanız gerekebilir.

 Kilo verme ve estetik konularına bütünsel bir açıdan bakıldığında aslında estetik işlemler ile diyetlerin birbirlerini tamamlayıcı unsurlar olduğu görülmektedir. Deneyimli bir uzman gözetiminde yapılan diyette vücudunuzun estetik görünümünün mükemmelliği için tüm unsurlar dikkate alınmaktadır.

 Yağ Aldırma Teknikleri

 Bazı bünyelerde diyet uygulamaları belirli bir kilodan sonrası için çözüm sağlayamamaktadır. Sıkı bir diyet uygulamanıza rağmen göbek veya basen bölgenizdeki yağ fazlalıkları eritilemiyor ise bu durumda lazer liposuction çözümlerinden faydalanmanız gerekmektedir. Vücut yağlarının özel bir teknoloji yardımıyla parçalanmasını sağlayan liposuction; istediğiniz mükemmel görünüme kavuşmanızda en önemli araçtır.

 Liposuction teknikleri çirkin bir görünüme neden olan gıdılar için de etkilidir. Uygulanan gıdı eritme tedavisi ile birlikte çene altında oluşan yağ fazlalıkları yok edilerek estetik bir görünüme sahip olmanız sağlanır. Gıdı eritmede göz önünde bulundurulması gereken diğer bir faktör ise çene yapınızdır. Eğer herhangi bir yağ fazlalığınız olmamasına rağmen gıdı şikâyetiniz varsa bu durumda çene estetiği çözümlerinden faydalanmanız gerekebilir.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir