Diş Teli Nasıl Takılır Ve Kimlere Uygulanabilir?

Dişlerdeki problemlerden rahatsız olan insanlar kendilerine uygun tedavi yöntemlerini diş hekimlerine giderek öğrenmektedirler.  Dişlerdeki bozuklukların giderilmesi ve görünümde estetiklik oluşması için diş telleri kullanılmaktadır. Diş teli nasıl takılır, diş teli takılabilmesi için önce dişlerde oluşan çürük ve dolguların yapılması gerekmektedir. Dişlere yapılan tedaviden sonra diş teli takılabilmesi için hafifçe dişlere baskı uygulanmaktadır. Diş teli içi ve dışta olmak üzere iki şekilde takılmaktadır. Dişlerde oluşturulan belirli yerlere kuvvetli yapıştırıcı sürülerek diş üzerine teller yapıştırılmaktadır. Diş telleri günümüzde daha fazla seçenekleri ile görülmektedir. Kişilerin çene ve diş yapısına uygun diş teli nasıl takılır derken bu tel takma işi uzmanı olan hekimler tarafından yapılmaktadır. Diş telleri ayrı seçeneklerde ve çocuklar için renkli diş teli uygulaması yapılmaktadır.diş teli nasıl takılır, diş teli kimlere uygulanabilir, kimler diş teli taktırabilir

Diş teli uygulamasında ilk tercih hastalar tarafından seçilmektedir.  Diş tellerinin uygulamasında erişkin kişiler ve çocuklar tedavi edilmektedir. Diş teli çocuklarda ortalama 8_10 yaş arası olmaktadır. Çocukların sevebileceği renklere göre diş telleri bulunmaktadır. Çocukların küçükken parmak emme alışkanlıklarından dolayı meydana gelen diş bozuklukları ve seyrek dişlerin tedavisinde diş teli uygulaması yapılmaktadır. Erişkin insanlarda kullanılan diş telleri de değişik çeşitlerde piyasalarda yer almaktadır. Genel olarak diş bozukluğu, çapraşık diş ve seyrek çıkan dişler için uygulanan bu tedavi yöntemi günümüzde daha gelişerek insan sağlığına zarar vermeyen ürünlerden elde edilmektedir. Diş teli takılırken hastaya gerekli ağız içi ya da dış diş aparatları kullanılacaksa uzman hekim tarafından bu uygulama yapılmalıdır. Çene ve diş yapısına uygun tellerin kullanımı her zaman rahatlık sağlamaktadır.

Diş teli nasıl takılır, dişler uzman hekim tarafından temizlenerek diş teli takılmasına geçilmektedir. Gereken uygulamanın yapılabilmesi için dişlerin çürük ve dolgu işleri ilk olarak yapılmaktadır.  Temizlenen dişler için metal, porselen ya da şeffaf diş telleri tercih edilerek çene yapısına uygun ve estetik görünümde güzel duran diş teli tercih edilerek tel takma işlemi yapılmaktadır. Dişlerin birbiri üzerine basmaması halinde diş teli uygulaması yapılabilmektedir.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir