Diş teli fiyatı neye göre belirlenir?

Ortodonti yani diş teli tedavisi dişlerdeki eğrilik ve çarpıklık gibi sorunların ortadan kalkması için uygulanır. Ortodonti başlı başına bir bilim dalı ve bu yönde uygulanan tedavi yöntemleridir. Diş teli uygulamasındaki amaç yalnızca dişteki yapısal bozukluklar değil alt çene ve üst çene yapısındaki eğrilikleri düzeltmek amacı ile uygulanır. Diş ve çenedeki eğriliklerin büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre tedavi ve uygulanacak yöntem belirlenir. Ortodonti tedavisinde uygulanacak yöntem diş teli fiyatı konusunda belirleyici bir noktadır. Çünkü bu süreçte hastadan hastaya uygulanacak tedavi değişmektedir. Tedaviye başlandığı andan itibaren dolgu ve kanal tedavisi de görebilirsiniz. Önceden dişinizdeki sağlık problemlerinin çözülmesi şarttır.diş teli fiyatları, diş teli fiyatlarının belirlenmesi, diş tellerinin fiyatları ne kadar

Klasik diş teli tedavi yöntemi ve indirekt diş teli tedavi yönteminde sunulan fiyatlarda farklı olacaktır. Diş teli fiyatı ürün seçeneğine göre de değişim gösterecektir.  Örneğin metal diş teli fiyatı ile şeffaf diş teli fiyatları arasında az da olsa fark vardır. Bu fiyatların belirlenmesinde ödeme şeklinizde belirleyici bir nokta teşkil etmektedir. Önceden olduğu gibi tedavi için nakit ödeme yapmanıza gerek yok. Kredi kartına taksitli ödeme olanakları ile isteyen herkes dişindeki yapısal bozuklukları tedavi ettirebilir. Dişin arka kısmına uygulanan diş teli tedavisi, takılıp çıkarılabilen telsiz şeffaf diş plakları arasında da fiyat farkları vardır.

Diş teli tedavi süreci pahalı bir süreç değildir. Diş teli fiyatı konusunda merak ettiğiniz her şeyi hekiminizden tedaviye başlamadan önce öğrenebilirsiniz. Diğer diş tedavileri uzun bir süreçte hekime bizzat giderek uygulandığı için biraz pahalıdır. Ancak diş teli fiyatı bu tedavilerden biraz daha farklıdır. Bir kerede takılır ve dişinizdeki sorunlar düzelene kadar dişinizde sabit olarak kalır. Uzun yıllarda durma olasılığı vardır. Diş teli takıldıktan sonra en az altı ayda bir doktorunuza gidip rutin kontrollerinizi yaptırırsınız. Ortodonti tedavisinde dişinizin orijinal yapısında bir değişiklik yapılmaz. Bu tedavide amaç yalnızca dişinizdeki bu eğrilikleri düzeltmektir. Estetik ve sağlıklı dişler için diş teli taktırmaktan kaçınmamak gerekir. Ayrıca bu tedavide korkulacak hiçbir şey yok.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir