Diş Beyazlatma Kaleminin Etkisi!

Son zamanlarda eczanelerde, marketlerin bakım ürünleri bölümlerinde ve güzellik ve bakım ürünleri satışı yapan sitelerde en fazla satılan ürünler arasında görmeye başlamış olduğumuz, diş beyazlatma kalemi esasında profesyonel diş beyazlatma yöntemi olarak kullanılan kimyasal maddelerin kalem formunda ambalajlanarak evde kullanım için uygun bir forma getirilmiştir. Pahalı diş beyazlatma yöntemlerine oranla oldukça hesaplı bir seçenek sunması dolayısıyla birçok kişi tarafından tercih edilen diş beyazlatma kalemleri pek çok markanın ürünleri arasında yerini almıştır. İçerisinde ağartıcı maddelerin yer aldığı diş beyazlatma kalemi diş yüzeyine uygulanarak 1-2 dakika kuruması beklenerek kullanılır. Diş beyazlatma kalemi içerisinde etken madde olarak hidrojen peroksit bulunuyor. Diş beyazlatma kalemi içinde bulunan ve fırçaya uygulanan jel ortalama olarak bir ay ile 45 gün arası kullanımı için ayarlanmış formdadır.  Ağartıcı özelliği bulunan hidrojen peroksit diş ile etkileşime geçerek gıda artıklarıyla, kahve ve çay ile tütün kullanımı gibi nedenlerden ötürü diş üzerinde oluşan lekeleri kısa sürede ortadan kaldırıyor.diş beyazlatma kalemi, diş beyazlatma kaleminin etkileri, diş beyazlatma kalemi kullanımı

Diş Beyazlatma Kalemi Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

  • Diş beyazlatma kalemini kullanmadan önce dişlerinizin tamamen kuru olmasına dikkat ediniz.
  • Diş beyazlatma kaleminden tam sonuç alabilmek için kalemi kullandıktan sonra 10 dakika kadar bir şey içmeyip dişlerinizi de fırçalamayınız.
  • Jeli diş yüzeyine sürdükten sonra yaklaşık olarak 60m saniye kuruması ile etkisini göstermesi için bekleyiniz.
  • İçerdiği kimyasallar gebelik döneminde olan anne adaylarına zarar vereceği için hamilelikte kullanılmaması gerekir.
  • Gözünüze ve cildinize temas ettirmeyiniz. Cilde temas durumunda geçici beyaz lekeler oluşabilir. Böyle bir durumda bölgeyi bol su ile yıkayınız.
  • Dişeti sorunları bulunanlar kimyasalların dişetlerine daha fazla zarar verip vermeyeceğini bir diş hekimine danışmalısınız.

Diş Beyazlatma Kalemi Nasıl Kullanılıyor?

Diş beyazlatma kalemini uygulamadan önce dişlerinizi fırçalayınız ve diş ipi ya da ara fırçası ile diş aralarında kalan yemek artıklarını iyice temizleyiniz. Sonra kalemi çevirerek beyazlatıcı jeli dişlerinize sürmelisiniz. Bunu kullanılan ağartıcı kimyasalın özelliğine göre günde 2 defa yapılabilir. Kalemi düzenli olarak kullanırsanız bir kaç hafta sonra dişlerinizde gözle görülecek biçimde bir beyazlama olduğunu görürsünüz.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir