Çocuklar Cinsel Organı İle Utandırılmamalı

Yetişkinlerin yaptığı birçok hata bulunmaktadır. Bu hatalardan bir tanesi de çocukları cinsel organı ile utandırmadır. Cinsellik herkes için önemli bir şeydir ve cinselliğin yaşanabilmesi için organların varlığı önemlidir. Cinsel organların gelişmesi ile kız çocuklarında pek rastlanmayan ancak erkek çocuklarında görülen utangaçlık bir hayli yaygındır. Penisin kalkması olarak halk arasında bilinen erekte olma durumu erkek çocukları için utanç kaynağı olabilmektedir. Aileler çocuklarına cinselliğin kötü bir şey olduğu konusunda bilinçli ya da bilinçsiz olarak baskı uygulamaktadır. Bu baskı sonucuna erkek çocukları penisin erekte olmasının kötü ve ayıp bir şey olduğunu düşünmektedir. Erekte olmuş penis ile ailesinin yanında bulunan çocuklar utangaçlık sergilemeye başlamaktadır. Halbuki yaşı gelmiş olan bir erkek çocuğunun penisinin erekte olması değil olmaması sorundur. Hatta penisin erekte olup olmadığını ailelerin kontrol etmesi dahi gerekmektedir.Çocuklarda cinsel değişim, çocukları penisi ile utandırmama, cinsel organları ile çocukları utandırmama

Bu noktada babalara büyük bir görev düşmektedir.  Erkek çocukları henüz 7-8 yaşlarındayken babalar çocukları ile penisinin işlevi konusunda ön görüşme yapmalıdır. Gelecek yıllarda penisinde ortaya çıkacak olan değişimlerin gerekli olduğu ve utanılacak bir şey olmadığı konusunda babalar erkek çocuklarına bilgi vermelidir. Biraz erken olmasına rağmen bu yaşlarda mastürbasyon hakkında dahi bilgi verilebilir. Bildiğiniz üzere ülkemizde mastürbasyona tuhaf bir gözle bakılmaktadır. Halbuki hem erkek hem de dişi bireyler için cinsellik doğal bir şeydir ve yaşanmalıdır. Partneri olmayan ya da yaşı gereği partneri olamayacak olan küçük bireylerin kendilerini elleri ile tatmin etmesi aslında utanılacak bir şey değil gerekli bir şeydir.

Erkek çocuğunuz varsa ve penisinin kalktığını fark ettiyseniz ona “kamışa su yürüyor galiba, çavuşu tokatlıyor musun, füze atışa hazır” gibi argo deyişlerle yaklaşmayın. Sizin için keyifli olan bu konuşma şekli çocuğunuz için utanç verici olabilir. Çocuğunuzun erekte olduğunu gördüğünüz zaman onunla uygun bir zamanda mastürbasyon, cinsel yaşam, cinsel organındaki değişimin normalliği gibi konularda konuşun. Hatta çocuğunuz ile penisinin boyu ve kalınlığı ile ilgili de konuşun. Genelde çocuklar bu tür konularda çekingen olurlar ancak ilerleyen yıllarda sorun yaşanmaması için penisin ideal boyutlarda olması önemlidir.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir