Cinsel İlişkide Prezervatif Kullanımının Faydaları

Cinsel ilişki insanların hayatı boyunca en az bir defa dahi olsa yaşadığı bir olaydır. Tabii bu ilişki gerçek bir partner ile yaşanan ilişkidir. Mastürbasyon ile elde edilen cinsel hazdan bahsetmiyorum. Cinsel haz yaşamanın birçok farklı yolu olmasına rağmen en güzeli gerçek bir partner ile ilişkiye girmektir. Bir bayansanız ya da erkekseniz b irisi ile ilişkiye girersen mutlaka ama mutlaka prezervatif kullanımına önem vermenizde fayda vardır. Tabii bu mutlaka prezervatif kullanın demek değildir. Kendi eşiniz ile gireceğiniz ilişkiler veya sevgiliniz vb. gibi biriyle gireceğiniz ilişkinin niteliğine bağlı olarak bu ürünü kullanmalısınız.Prezervatif kullanımı neden önemli, prezervatif niçin kullanılır, prezervatifin yararları nelerdir

Prezervatif hangi durumlarda kullanılmalıdır? Prezervatif eğer bir cinsel hastalık bulaşma riski varsa mutlaka ama mutlaka kullanılmalıdır. Her ne kadar tavsiye etmiyor isek de ne yazık ki günümüzde para karşılığı cinsel ilişkiye giren bayan sayısı oldukça fazla, hatta bu iş için devletin açmış olduğu genelevler vb. de bulunmaktadır. Eğer para karşılığı bir ilişkiye girecekseniz bay veya bayan olun önemli değil prezervatif kullanımını  göz ardı etmeyin. Bir erkekseniz kendi sağlığınız için siz bu ürünü satın alın ve kullanın, yok bir bayan iseniz de yine sağlığınız için mutlaka bu ürünü kullanın.

İkinci bir durum olarak ise çocuk sahibi olmak istemiyorsanız prezervatif kullanmanız durumudur. Sevgiliniz ile gireceğiniz ilişki sonrasında bir çocuk sahibi olmayı büyük ihtimalle istemeyeceksinizdir. Günümüzde oldukça yaygın olan sevgili ile cinsel ilişki durumu ne yazık ki artarak varlığını sürdürmeye devam etmektedir. Sizinde eğer sevgiliniz ile cinsel birliktelik gibi bir planınız varsa ve çocuk sahibi olmak istemiyorsanız prezervatif kullanabilirsiniz. Aynı şekilde yine evliyseniz ancak yeteri kadar çocuğunuz var veya önce kariyer sonra çocuk diye düşünen kişilerdenseniz ve çocuk sahibi olmayı başka bir bahara ertelemek istiyorsanız cinsel ilişkinizde prezervatife yer verebilirsiniz. Sağlık ocaklarından ücretsiz olarak temin edebileceğiniz gibi uygun fiyatlara eczanelerden, marketlerden hatta umumi tuvaletlerden bile prezervatif temin edebilirsiniz. Utangaç bir yapınız varsa ve cinsel ürünleri alırken sıkılıyorsanız internetten gizli paket şeklinde sipariş edebilirsiniz.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir