Cam Yüzeyler Üzerindeki Lekeler Nasıl Çıkabilir?

Pek çok bayan özellikle temizliği seven bayanlar ev temizlikleri kadar evdeki cam yüzeylerin temizliklerine de önem verilmesi gerekir. Bilindiği üzere farklı cam çeşitleri farklı temizleme uygulamaları gerektiriyor.

Düz Cam Temizliği Hakkında;

Cam yüzeyler alkali ve ya asitten olumsuz bir şekilde etkilenmemektedirler. Bu nedenle özellikle düz cam yüzeylerin temizlikleri de kolay olur. Düz cam yüzeyler üzerindeki lekeler deterjanlı su yardımı ile silinerek temizleyiniz. Fakat temizlik sırasında kullanılan kireçli sular yüzünden düz cam yüzeylerin gerek matlaşmasına gerek de üzerinde izler oluşmasına neden olmaktadır. Kireçli suların neden olduğu bu izleri sirkeli su ve ya limonlu su ile temizleyin. Cam yüzeyler üzerinde meydana gelen yağlı boya lekelerinin fazlalıklarını kazıyıcı yardımı ile düzgün bir şekilde alın. Ayrıca terebentin, neft ya da tiner yardımı ile kalan boya lekelerini temizleyiniz. Düz cam yüzey üzerinde oluşan gelen badana lekesini ilk önce nemli bir tel yardımı ile daha sonra ise ıslak bir bez yardımı ile silip kurutunuz.cam yüzeylerde leke oluşumu, cam yüzeylerdeki lekelerin temizliği, cam yüzeylerdeki lekeler nasıl çıkar

Buzlu Cam Temizliği Hakkında;

Buzlu cam yüzeyler üzerinde oluşan herhangi bir lekeyi deterjanlı su yardımı ile iyice silerek çıkarınız. Yine temizlik esnasında kullanılan kireçli sular cam yüzeyleri matlaştırıp beyaz lekelerin oluşmasına neden olabilir. Meydana gelen bu izleri camdan temizleyebilmek için aynı düz cam temizlik tekniğini kullanın. Bunun dışında plastik ve ya kireç lekelerini buzlu cam yüzeyler üzerinden temizlemek için temiz bir tel yardımıyla buzlu camı ovabilir daha sonrasında da temiz ve ıslak bir bezle yüzeyi iyice silip sonra kurulayınız. Buzlu cam yüzeyler üzerindeki pürüzlü olan lekeleri istersiniz bez yerine fırça yardımı ile temizlenmesi gerekir.

Vitray Cam Temizliği Hakkında;

Vitray cam süslemeler üzerinde meydana gelen lekeleri temizleyebilmek için ise her vitray parçasını yıpratmamaya özen göstererek temiz veya ıslak bir bez ile yavaşça siliniz. Eğer hala yüzey üzerinden leke çıkmadıysa deterjanlı ıslak temiz bir bez kullanmalısınız.

Ayna Temizliği Hakkında;

Ayna yüzeyi üzerinde meydana gelen kozmetik makyaj ürünlerinin neden olduğu lekeleri alkol yardımıyla iyice silerek temizlemelisiniz. Bunun dışında piyasada satılan cam yüzey temizleyici spreylerde ayna üzerinde oluşan lekeleri çıkartma da yardımcı olur.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir