Bakırköy Karın Germe Estetiğinde Kullanılan İlaçlar

Abdominoplasti olarak da bilinen karın germe operasyonları genellikle aşırı kilo alıp verme, genetik özellikler, hamilelik, yaşlanma ve daha önceden geçirilen ameliyatlar nedeniyle deforme olan karın bölgesinin sarkmasıyla ortaya çıkan fazla deri ve deri altı dokularının alınması ile karın kaslarının sıkılaştırılmasını kapsayan cerrahi bir işlemdir. Bu operasyonlar kilo verme ya da egzersiz programlarına alternatif olarak düşünülmemelidir. Karın germe estetiği sağlık durumu uygun tüm erkek ve kadın hastalar için uygundur. Hastalarda fazla yağ dokusu olması halinde ise bu ameliyatlar liposuction ile desteklenebilmektedir. Bakırköy karın germe estetiğinde kullanılan ilaçlar ise ameliyat sonrasında oluşabilecek ağrıların hafifletilmesi için doktorlar tarafından verilen ağrı kesicilerdir.karın germe estetiği ilaçları, karın germe estetiği, karın germe estetiği yapımı

Operasyonda Kullanılacak Yöntem ve Uygulamalar

Karın germe estetiği için farklı yöntemler bulunmaktadır. Yapılacak uygulama ise hastaların istekleri, şikayetleri ve doktorların tecrübesi dahilinde ortak bir şekilde belirlenmekte ve operasyonun işleyişine uzman doktorlar karar vermektedir. Karın germe estetiği genel anestezi altında yapılan bir işlemdir. Hastaların durumlarına göre tam karın germe ya da mini karın germe estetiği olarak 2 uygulama bulunmaktadır.

Operasyon Öncesi ve Sonrası

  • Karın germe estetiği ameliyatlarından önce sigara kullanan hastaların en az 3 hafta önceden sigarayı bırakmaları istenmektedir. Operasyon sonrasında da iyileşme sürecini olumsuz etkileyeceğinden sigara kullanımı istenmemektedir.
  • Bakırköy karın germe estetiğinde kullanılan ilaçlar arasında kan sulandırıcılar varsa en az 2 hafta önce kesilmesi gerekmekte, sürekli kullanılan ilaçlar ile ilgili mutlaka doktorlar bilgilendirilmelidir.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir