Argan yağı mucizesi

Son dönemlerde oldukça popüler bir hale gelen argan yağı sağladığı pek çok fayda ile sıklıkla tercih edilmekte, kullananlar gördükleri etkiler nedeniyle bu yağdan vazgeçememektedir.

Argan yağının cilde faydaları

 • Kırışıklıkları azaltır ve ciltte sıkılaşma sağlar.
 • Sivilce tedavisinde etkili bir yöntemdir.
 • Cildin yumuşamasına yardımcı olur.
 • Güneşin zararlı UHV ışınları, stres, sigara, çevre kirliliği gibi etkenlerin olumsuzluklarını ortadan kaldırarak hücrelerin yenilenmesini sağlar ve cildin canlanmasına yardımcı olur.
 • Ciltte meydana gelen tahriş ve iltihaplanmaları azaltır.
 • Göz altı kırışıklıkları için etkilidir.
 • Hamilelik döneminde meydana gelen çatlakların önlenmesinde faydalıdır.
 • Hem kuru hem de yağlı cilt tipleri için kullanıma uygundur.argan yağının faydaları, argan yağı nelere iyi gelir, göz altı morluklarına argan yağı

Argan yağının saça faydaları

 • Donuklaşmış ve yıpranmış saçlarda parlaklık sağlamaktadır.
 • Saç kırıklarının oluşmasını engeller.
 • Saçları besler.
 • Saç kurutma makinesi, düzleştirici, kıvırma ve sıkma, saç boyaları ve spreyler gibi etkilere karşı saçları korur.

Yaşlanma geciktirici etki

Argan yağı cilt dokularının gençleştirilmesi, yaşlanma belirtilerinin ertelenmesi için en iyi doğal yağlardan biri olarak etkisini göstermektedir. Argan yağı asitleri cilt dokusundaki zayıflıkları güçlendirerek kırışıklıkları yumuşatmaktadır. Cilt hücrelerinin yenilenmesini teşvik eden bu yağ koyu halkaları da en aza indirmektedir. Argan yağı kullanılarak geliştirilen cilt bakım ürünleri cildin pürüzsüz bir yapı kazanması, kir ve tozdan arınarak yenilenmesinin sağlanması üzerinde oldukça etkilidir. Güzellik uzmanları argan yağının dairesel hareketlerle vücuda uygulanarak her gün masaj yapılmasını önermektedir. Bu masajlarla cilt tonu düzenlenmekte ve çatlaklar hafifleyecektir.

Her bayan cildinin parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını istemektedir. Özellikle kış aylarıyla birlikte kuruyan ciltler argan yağıyla yenilenmektedir. Cildin temizlenerek tonik uygulanmasından sonra elmacık kemikler, alın, burun ve çene kenarlarını ince bir tabaka olarak sürülecek argan yağıyla cildin yenilenmesi sağlanmaktadır.

Argan yağının diğer faydaları

Bayanlar kırılan tırnaklarından fazlaca şikayet etmektedir. Argan yağı F vitamini, E vitamini, linolenik ve linoleik asit, Omega 6 ve Omega 3 bakımından zengindir. Bu yapısıyla tırnakları besleyerek güçlendirmektedir. Kolay emilimi ile de kullanım kolaylığı sunmaktadır. Ayrıca kızaran ve çatlayan eller argan yağıyla yumuşatılabilmektedir. Düzenli kullanımla birlikte elleriniz pamuk gibi yumuşacık olacak.

Göz altındaki siyah halka ve şişliklerden argan yağıyla kurtulmak mümkündür. Hassas hareketlerle nazikçe uygulanmalıdır.

Çatlayan topukların yumuşatılmasında etkilidir. Yatmadan önce çatlak topuklarınıza uygulayarak pamuklu bir çorap giyin ve yatın. Düzenli uyguladığınızda topuklarınız yumuşacık olacak.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir