Alexandrite Ankara Personeli

Amacı, kıl folikülünde yerleşik olan ‘melanin’ adlı renk maddesinin lazer ışığınca tutulup ısıya dönüşmesini sağladıktan sonra bu ısı enerjisi ile kıl folikülünü(kıl kökü hücresini) tahrip ederken de cildin zarar görmesi engelleyici çok koyu cilt tipleri hariç bütün cilt tiplerine uygun bu işlemin adı, Alexandrite lazerdir.

Alet içindeki  lambada enerjisini ürettikten sonra (flash lamb) bazı ayna düzenekleriyle toplanılır ‘fiber kablo’ adlı özel bir kablo ile başlığına aktaran bu alet,  kullanıcının istediği yere istediği hızda atış yapabilir.Alexandrite lazer, Alexandrite lazer yaptırma, Alexandrite lazer merkezleri

Lazer epilasyon uygulanacak alan kısaltılmalıdır(tıraş makinası, jilet, cımbız). Bu işlemi uygulayacak olan Alexandrite Ankara personeli, gözlük takıp el aleti yardımı ile işleme koyulur. İşlem sırasında lazer ışığı el aleti ile cilde ulaştırılır. Bu esnada yapılan her atış, ciltte belli bir alanı tarar. Buna dayanamayan kıl kökünde ısı enerjisine dönüşümü ile tahrip meydana gelir. Büyüme fazındaki kökleri yeni kıl üretme fonksiyonunu tamamen ya da kısmen uzun süreli olarak kaybeder ( uygulanan bölgeye göre seans değişir). Yalnızca uygulanan bölgedeki aktif büyüyen tüylerin köklerine etki ettiğinden dinlenme halindeki kıl kökleri, bu uygulamadan neredeyse hiç ya da çok az etkilenmektedir(1-2 aylık seanslar).

Uygulama sonrasında kızarıklık olabileceği gibi ılık duş alınabilir. Ancak işlemli bölgelere peeling, kese yapılmamalıdır. Başka araçlar da kullanılmamalıdır (epilatör, ağda, cımbız). Bu konuda da Alexandrite Ankara personeli tarafından yapılacak olan uyarıları dikkate almak gerekir. Eğer ki Ankara’da ikamet ediliyorsa en çok tercih edilen klinik ve güzellik merkezleri ile görüşüp daha da detaylandırabilinir. İlk olarak cilt tipi ve hassasiyetinizi bilmek ve ona göre hareket etmek kuşkularınızı azaltır. Epilepsi gibi bir rahatsızlığınızın olmaması da önemlidir.

Bu merkezler ise;

NSC Klinik, Dr. Servet Karayün

Yelda Terzioğlu Dermatoloji Kliniği,

Dr. Şale Kutsal Yılmaz

Özel Ankara Life Polikliniği

Özel Nills Polikliniği

Ankara Epilasyon Merkezi

Elmas Güzellik Salonu

Özel Medilife Polikliniği

Metis Poliklniği

Civaş Clinic

Lara Güzellik Salonu

Özel Estia Polikliniği

Özel Biltıp Polikliniği

Elos Poliklinik

Fulya Tezel Dermatoloji Kliniği

Sedna Form, Özel EPL Poliklinikleri

Ankara Onep, Daphne Lazer

Lazer Epilasyon Ankara

Ankara Alexandrite Lazer

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir