Akıllı Telefonlar ile Daha İyi Fotoğraf Çekmek İçin 9 İpucu

Günümüz akıllı telefonları artık iletişimin yanı sıra diğer elektronik cihazların yaptığı işleri yapabilmesiyle neredeyse fotoğraf makinası gibi cihazların yerini aldı. Bu yazımızda da akıllı telefonlar ile nasıl daha iyi fotoğraf çekilir buna bakacağız. İşte size 10 önemli ipucu:

1-      Fotoğraf çekimi sırasında mümkün olduğu kadar akıllı telefonunuzu titretmeyin. Mümkünse telefonu bir yere sabitleyin veya telefonu tutan kolunuzu bir yere dayayın.fotoğraf çekme ipuçları, akıllı telefon ile fotoğraf çekme

2-      Dijital zoom kullanmak yerine fotoğrafı önce çekip sonra kesmeyi veya fotoğrafın istediğiniz noktasına yaklaşmayı deneyin.

3-      Akıllı cihazınızın her zaman en üst çözünürlüğünü ve çerçeve ayalarını kullanın. Bu ayrıntıları daha iyi yakalamanıza yardımcı olur.

4-      Lensi her zaman temiz tutun. Hiç beklemediğiniz anlarda lensinizin önündeki kir siz fark etmeden fotoğraf çekimini zorlaştırabilir.

5-      Mutlaka fotoğraf çerçevesi kullanın. Çünkü bu sayede fotoğraf çekerken hangi nesneleri nereye koyacağınızı çok daha rahat görebilirsiniz.

6-      Eğer fotoğraf çekiminiz çok acele değilse, fotoğraf çekerken her modu (Gece modu, arka ışıklı mod, vs.) bütün modları tek tek deneyin. Bu sayede zamanla hangi ortamlarda ne tür modların daha iyi fotoğraflar elde etmeye yaradığını kavrayacaksınız.

7-      Yine eğer vaktiniz varsa bir modda birden fazla fotoğraf çekin. İçlerinden biri veya birkaçı diğerlerinden daha iyi çıkabilir.

8-      Mutlaka değişik kamera uygulamaları deneyin. Bu uygulamaların her birisinin farklı özellikleri vardır ve her birisi daha iyi bir fotoğraf çekimi için size yardımcı olurlar.

9-      Fotoğrafı düzenlemekten çok, daha iyi fotoğraf yakalamaya çalışın.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir