2018 Bahar ve Yaz Dönemi Ayakkabı Modelleri

Yeni yılın kışını gerimizde bırakmaya başladık. Özellikle bayanların yakından takip ettiği ayakkabı modası bu yıl da biraz hareketli olacak gibi. 2018 bahar ve yaz dönemi ayakkabı modellerine şöyle bir baktığımızda renk açısından pek fazla cıvıl cıvıl renkler değil de daha çok doğanın mat renklerini görüyoruz. Şimdiden tam olarak belli olmaz ancak ayakkabı tanıtımlarında bu renklerin ön planda olacağına yönelik sinyaller var. Deniz mavisi ve çimen yeşilinin koyu tonları uygulanmış desenli mabetler bu bahar ve yaz dönemin ön plana çıkacak gibi duruyor.2018 ayakkabı modelleri, bahar ayakkabı modelleri, yaz ayakkabı modelleri

Klasik ayakkabı modellerine baktığımızda ise daha koyu renklerin önem kazandığını görüyoruz. İş hayatınız ya da özel hayatınız için alacağınız ayakkabı şimdiden alıp bir kenara koyma taraftarı iseniz mutlaka koyu renklere yönelin. Yoksa 2018 yaz döneminde modanın biraz gerisinde kalabilirsiniz. Özellikle gece kıyafeti giyen bir bayan iseniz kıyafetinizin zıttı renkleri ya da beyazın tonlarını tercih edebilirsiniz. Geçen yıla göre bu yılın ayakkabı modellerinde pek bir farklılık görülmeyecek gibi. Büzgü burunlu ayakkabılar yeniden değer kazanırken, apartman topuklu ayakkabılar tekrar moda olabilir.

Kıyafet defilelerinde yapılan kıyafet ve ayakkabı uyumlarına baktığımızda hafif topuklu ayakkabıların daha çok tercih edildiğini görüyoruz. Bu da demektir ki bu kıyafetler 2018 yılının modasını oluşturacağına göre ayakkabılar da bu kıyafetlerin altında kullanılanlar olacaktır. Çünkü defilelerde birbirini tamamlayan aksesuar, ayakkabı, şapka vb. kullanılmaktadır.

Spor kıyafetler giyiyorsanız ayakkabı seçiminiz ile ilgili pek fazla düşünmenize gerek yok. 2018 yılının yaz ve bahar dönemin kullanılacak spor ayakkabılar yere yakın modeller olacak. Converse tarzı düz tabanlı spor ayakkabılardan hoşunuza gidenlerini alıp ayakkabı dolabınızda yazda kullanmak için saklayabilirsiniz. Spor ayakkabı alırken ilk bölümde bahsettiğimiz renklere dikkat ederseniz daha iyi bir alışveriş yapmış olursunuz.

Modaya uymanız şıklığınız açısından elbette iyidir. Ancak ayağınızı rahatsız eden ayakkabı modellerinden mutlaka uzak durun. Modaya uyacağım derken ayak sağlığınızdan olmayın. Genel anlamda bir ayak sorununuz varsa (tırnak batması, yan basma vb.) ortopedik ayakkabılara ve özel üretim ayakkabılara yönelebilirsiniz.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir